Widoczność platformy i jej strefy roboczej

Na ostatniej wystawie pojazdów użytkowych IAA 2019 w Hanowerze, DHOLLANDIA pokazała nie tylko nasze najlepiej sprzedające się produkty i długoletnie klasyki, ale także nowe technologie, takie jak łączność z windą załadowczą, pozwalającą na komunikację windy i systemu tylnych kamer. Głównym przekazem było to, że DHOLLANDIA jest nie tylko wiodącym producentem w zakresie inżynierii mechanicznej i hydraulicznej, ale także pionierem w inteligentnych systemach, które mają na celu zwiększenie wydajności, kontrolę floty, zarządzanie całkowitym kosztem posiadania i zwiększenie bezpieczeństwa operatora.
 
Kontynuując tę ​​samą falę innowacji, DHOLLANDIA opracowała prototyp w postaci nowego rozwiązania do wyznaczenia obszaru roboczego platformy i uczynienia go bardziej widocznym dla osób w pobliżu i ruchu, w ciągu dnia, ale szczególnie w nocy. W przyszłości, po przejściu wymaganych testów i homologacji, takie środki mogłyby uzupełnić lub zastąpić migające światła zamontowane na powierzchni platformy, co jest obecnie często stosowane w windach załadowczych.
 
Projekt pokazany na załączonych obrazach wykorzystuje światła LED w postaci pasków umieszczonych na spodzie platformy, aby zaznaczyć platformę i obszar roboczy windy załadunkowej na ziemi i zmaksymalizować świadomość innych osób i pojazdów o bieżących czynnościach związanych z załadunkiem lub rozładunkiem. Ta technologia wykorzystuje specjalnie zaprojektowane soczewki optyczne do łączenia i emitowania bardzo intensywnych wiązek światła LED, tworząc ostry i dobrze widoczny kolorowy pasek na ziemi. Zastosowana technologia jest dostępna dla aplikacji od 10 do 80 V, więc nie jest odpowiednia tylko dla zwykłych pojazdów użytkowych o napięciu 12 lub 24 V, ale także pojazdów napędzanych elektrycznie w 48 lub 72 V. W razie potrzeby z niewielkimi zmianami technologia ta może być dostępna w większości istniejących produktów firmy DHOLLANDIA.
 
Oprócz doskonałej widoczności w słabo oświetlonych obszarach, technologia ta nie ogranicza górnej powierzchni roboczej platformy. W porównaniu do zwykłych opraw oświetleniowych montowanych powierzchniowo, które są obecnie szeroko stosowane w przemyśle, nowe światła nie mogą powodować żadnego niebezpieczeństwa potknięcia się operatora poruszającego się po platformie i nie mogą zostać uderzone ani uszkodzone przez palety lub inny ładunek poruszający się po powierzchni roboczej platformy. Nowa technologia może przedłużyć okres użytkowania produktu oferując jednocześnie dodatkowe bezpieczeństwo operatorowi na platformie.
 
Technologia ta nadal stanowi przedmiot dalszego rozwoju. Nie jest jeszcze homologowana do stosowania w windach załadunkowych i nie jest jeszcze w stanie zastąpić tradycyjnego oświetlenia montowanego na powierzchni roboczej platformy. Ale jest to jeden z projektów, nad którym DHOLLANDIA pracuje pod kątem dalszego kształtu przemysłu wind zaladowczych. Produkt nie jest obecnie dostępny na rynku, ale oczywiście poinformujemy naszych klientów o dalszym postępie, jaki nadejdzie.